Икономист

Икономист

iconomist.bg

newsroom@iconomist.bg

Григор Димитров отстъпи на световния №1 Рафаел Надал на полуфинала на турнира в Пекин на твърди кортове. Поставен трети в схемата, Димитров отпадна след много зрелищен двубой с 3:6, 6:4 и 1:6 след час и 18 минути. Мачът между двамата е десетият поред.

Пробивът на Надал в първия сет дойде след двойна грешка на Димитров в четвъртия гейм. Втората част започна с пробив за испанеца, но след това българина изравни напълно играта и върна пробива за 3:3. Надал проби и в началото на заключителния сет, подпомогнат от подхлъзване на Григор.

От турнира в Пекин Григор Димитров си тръгва със 180 точки и девето място в световната ранглиста.